Seo Uyumlu Makale Nedir? - 3.0 out of 5 based on 15 votes

Kullanıcı Oyu: 3 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber internet hayatımızın önemli bir parçası haline geldi. İnternetin gelişmesiyle çeşitli iş sahaları ortaya çıktı. Bunlardan birisi de seo uyumlu makale üretimidir. İnternet üzerinde yazılan bir yazı, arama motorunun yapay zekası tarafından kontrol edilir. Bu yapay zeka yazdığınız yazıyı, konu ile ilgili aramalarda belirli bir sıraya yerleştirir. Bu sıralamada seo kuralları önemli bir rol oynar. İnternet sektöründe var olan çoğu insan, kendi internet sitesinin aramalarda en üst sıralarda yer almasını ister. Seo uyumlu makale arayışı da bu sebeple ortaya çıkmıştır. Bu yüzden internet üzerinde içerik üretenlerin en çok sorduğu soru “Seo uyumlu makale nedir?” olmuştur. Seo uyumlu makale, seo kurallarına uygun bir biçimde yazılmış, özgün içeriktir. Seo uyumlu makaleyazarken bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

  • Başlık içerisinde anahtar kelimeye yer verilmelidir. Başlığın anahtar kelime ile başlaması seo açısından önemlidir. İlk başlık h1 etiketi ile kullanılmalıdır ve bu başlık mutlaka anahtar kelime ile başlamalıdır. Diğer başlıklarda sırasıyla h2, h3, h4 etiketleri kullanılabilir. Seo kurallarına göre bu başlıklar anahtar kelime ile başlamak zorunda değildir. Ancak içerisinde anahtar kelimeyi barındırmalıdır.
  • Seo uyumlu makale yazmak istiyorsanız, içeriğiniz en az 300 kelimeden oluşmalıdır. İçeriğin ilk 50-100 kelime arasındaki kısmında anahtar kelimeniz hakkında bilgi verip, anahtar kelimeyi cümle içerisinde geçirmelisiniz. Seo uyumlu makale yazarken,  odaklandığınız anahtar kelimenin içerikte belirli bir oranda yer almasına dikkat edin. Anahtar kelimenin makalede %1 - %3 arasında geçmesi idealdir. Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak istiyorsanız, anahtar kelime içerikte kalın, altı çizili ve italik olarak bulunmalıdır.
  • Eğer içeriğinizde resim kullanacaksanız, anahtar kelimeyi en az bir resmin alt etiketi olarak kullanmalısınız. Kullanacağınız resimlerin içerik ile uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.
  • Anahtar kelime içeriğin ilk 50-100 kelimesi arasında yer aldığı gibi, son 50-100 kelimesi arasında da yer almalıdır.
  • Seo uyumlu makale yazarken, seo kurallarının yanı sıra makalenizin özgün olup olmadığına da dikkat etmelisiniz. İnternet sitesine içeriğinizi eklemeden önce özgünlük kontrolünden geçirmeniz faydalı olacaktır.

Zamanım yok, makale nasıl yazırım?

Yoğun iş hayatı ve kendi işin içinden hiç fırsat bulunmayanlar için daha kolay bir yolu ise makale iyi bir makale yazarından yazdırmak. Peki iyi bir makale yazarı nerede ve nasıl bulabilirim diyorsanız? çözüm çok kolay. Artık bir çok Freelance makale yazarları bir aynı yerde bulabilirseniz.

SEO kurallarına dikkat ederek makale zamanda teslim eden makale yazarı aşağıdaki freelance platformlarından bulabilirseniz

Makale Nasıl ve hangi testlerden geçirilir?

01- İçerik Kopya Testi

İster kendi yazın ister freelance yazsın, makalenin özgünlüğünü muhakkak test edin. Piyasada bir sürü makale test eden araçlar var. Peki hangisine tercih ederiz. Eğer makale analizi yanlış sonuç verirse google size cezalandırır. Böyle bir durumda önce kendime riske alarak tüm araçlar kullandıktan sonra en son grammarly üzerinde test etme karar verdim. Grammarly 16 milyar web sayfasından ve ProQuest'in veritabanlarından intihal tespit etmekte.

 

https://www.grammarly.com/plagiarism

01- Anahtar kelime derinlik testi

Biraz önce yazdığım gibi makale de bir veya iki adet anahtar kelimeyi odaklanın ve odaklanan anahtar kelimeleri makale içinde %1 veya %2 oranında geçirin. Bu demek ki 300 kelimelik bir makale içinde odaklanan kelimeyi minimum 1 kere ve maksimum 6 kere kullanabilirseniz. Peki bu oranı nasıl denk getirebilirseniz. Bunun içinde Wordcounter kullanabilirseniz. Word counter size hem yazdığınız makalenin kelime sayısı gösterir ayrıca anahtar kelimenin derinlik yani yüzde oranı da gösterir. Böylece hatasız ve seo uyumlu makale elde etmiş olursanız. 

https://wordcounter.net

Türkçe veya dilediğiniz dilinde SEO uyumlu makale yazdırmak için

Dilediğiniz dilde SEO uyumlu makale yazdırmak istyenler için Makalix.com adresi İNCELEYEBİLİRSENİZ.  

 


İçerik Yazarı: 

Nauman Zia Butt 
Yeditepe Üniversitesi
E-Ticaret Master - Dijital Pazarlama Analist 


 SEO ve Sosyal Medya Güncel Konular Takip için 

 

 

TOP