Yeniden Pazarlama (Remarketing) Eğitimi

Yeniden Pazarlama (Remarketing) Eğitimi

             Remarketing (yeniden pazarlama), daha önce sitenize gelmiş kullanıcıları tekrar hedefleyip, satışa dönüştürmenizi sağlar. Sitenizdeki sayfalara koyulan bir kod aracılığı ile müşterileriniz havuzda toplanır. Bu kullanıcılar sitenize gelmiş ve satın alma yapmamış ise, ilgilendikleri ürün ile ilgili bir kampanyadan onlara bahsedebilir ve tekrar sitenize gelip satın alım yapmalarını sağlayabilirsiniz. Yada daha önce sizden alışveriş yapmış olan müşterinize ilgili başka bir ürün, başka bir kampanyadan da bahsedebilirsiniz.

             Örneğin; dış giyim satışı yaptığınız bir web siteniz var ve sitenizde remarketing havuzu oluşturduk. Sitenize adwords ve adwords dışı gelen tüm ziyaretlerle ilgili bilgiler bu havuzda toplanır. Daha sonra gömleklerle ilgili bir kampanya düzenlediniz. Daha önce sitenize gelip gömlekleri incelemiş, fakat satın alma yapmamış kişilere Google Görüntülü Reklam Ağı dahilindeki binlerce site üzerinde reklamınızı gösterip bu sefer satın alma yapmalarını sağlayabilirsiniz.  Yada daha önce sizden gömlek almış bir kişiye kravat kampanyalarınızdan bahsedebilirsiniz.

             Böylece kaybettiğiniz müşterilerinizi yeniden kazanma ve satışlarınızı arttırma fırsatı elde etmiş olursunuz. Remarketing’e hemen başlamak ve size özel çözümler için Search Uzmanı ile iletişime geçin.

 

Web sitenizde gelen ziyaretçiler başka web sitede gezer

            Bir alışveriş sitesini ziyaret ettikten sonra, gezdiğiniz farklı web sitelerinde, bu alışveriş sitesinin reklamlarını mı görüyorsunuz? Her yerde karşınıza sitenin reklamları mı çıkıyor? Korkmayın takip edilmiyorsunuz, sadece bilgisayarınıza atılan bir çerez sayesinde size re-marketing, yani Yeniden Pazarlama yapılıyor. Yeniden pazarlama kavramı her ne kadar yeni yeni duyulsa da aslında uzun bir süredir var olan bir pazarlama yöntemi. Örnek senaryoyu biraz daha açacak ve teknik detaylara girecek olursak, ziyaret ettiğiniz bir web sitesinde, yaptığınız ya da yapmadığınız davranışlara göre tarafınıza reklamlar gösterilerek, yeni satışlar hedeflenmektedir. Bu işlem için de kişisel bilgisayarınıza bırakılan çerezler kullanılmaktadır. Bu örnek üzerinden gittiğimizde e-ticaret sitesi sahipleri de aynı şekilde bu pazarlama yönteminden faydalanabilir, böylece daha önce satış yapmadığı kişilere ilgilendiği ürünleri göstererek satış gerçekleştirebilir.

Nerelerde Kullanılır?

            Tüm e-ticaret sitelerinin kullanması yönünde ancak diğer hizmet veren web siteleri de bu yöntemden faydalanabilirler. Örneğin müşterilerine kişisel web sitesi üzerinden ulaşan bir adwords uzmanı bu yöntem ile sitesini ziyaret eden ancak iletişim formunu doldurmayan kişileri hedefleyebilir.

Avantajları;

  • Kurumsal Görsel ve Marka Farkındalığı,
  • Daha Hedefli Reklam Kopyası
  • Tıklanma Başına Düşük Maliyet
  • Yükseköğretim Dönüşüm Oranları
  • Belirli Yer Seçimi,
  • Yüksek potansiyel sahip olan web sitelerin seçimi

Eğitim Seti Hakkında Bilgi için Arayın:

Tel: 0212 855 98 23
Tel: 0212 855 98 24
GSM: 05348435958

 

 

 

 

TOP